Kaçırmayın

Ayva Reçeli Nasıl Yapılır?

Bugün ilk defa ayva reçeli yapmayı denedim :) Umduğumdan çok daha güzel oldu. Yapmayı düşünenler için tarifini paylaşmak istiyorum. Benim ayva reçelimin tadı normalde alışık olduklarımıza göre daha az ve ekşimsi. Tatlısı insanı baymadığı için benim daha çok hoşuma gidiyor. Gelelim tarife :)

Resim 008

Malzemeler :

  • 4-5 tane ayva
  • 4 su bardağı şeker
  • 4 bardak su
  • 4-5 karanfil

Yapılışı :

Ayvalarımızı güzelce yıkadıktan sonra ince ince elma dilimleri gibi kesiyoruz. Kabuklarınızı soymamıza gerek yok çünkü kabukları reçelimize ekşilik veriyor. Soyduğumuz ayvaları derince bir tencereye koyduktan sonra 4 su bardağı suyu ekleyerek kaynatmak için bırakıyoruz. Kaynadıktan sonra 3-4 dakika bekleyip 4 su bardağı şekerimizi ve karanfillerimizi de ekliyoruz.  Bundan sonra reçelimiz yaklaşık yarım saat kaynattıktan sonra ocağı kapatıp reçelimizi soğumaya bırakıyoruz :) Cam kavanozlarda ve buzdolabında reçelimizi saklayabiliriz…  Afiyet olsun :)

Video Tariflerimize göz attınız mı?

Hakkında admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top