Köz Kırmızı Biberli Meze

Sosyal ağlarda paylaş:

Veya bu linki kopyalayıp paylaşabilirsiniz

Malzemeler

Porsiyon ayarla:
2 adet kırmızı Biber
1 adet Soğan
1 yemek kaşığı Zeytinyağı

Köz Kırmızı Biberli Meze

  • 35 dk
  • Porsiyon 2
  • Orta

Malzemeler

Kısaca

Paylaş

Bugün çok kolay bir meze tarifimiz var. Hem çok az malzeme hem de çok az vaktinizi alacak bu tarif. Köz kırmızı biber ile kolay meze yapacağız. Bu tarifi, yemeğe misafirleriniz olduğunda da kolayca hazırlayıp masada şık bir lezzet olarak sunabilirsiniz. Tarifi denerseniz gerçekten çok hızlı bir şekilde sofranıza köz biber ile kolay meze hazırlayabileceğinizi göreceksiniz 🙂

Yapılış Adımları

1
Yaptım

Biberlerimizi fırın tepsimize alıp 200 derece ısıtılmış fırında 15-20dk kadar közlüyoruz.

2
Yaptım

Biberler fırında közlenirken, soğanları küp küp doğruyoruz.

3
Yaptım

Tavaya tereyağını alıyoruz ve erimeye başlayınca zeytinyağını ekliyoruz. Tavanın tabanını kaplayacak kadar zeytinyağı eklememiz yetecektir. Yağ kızınca soğanları tavaya alıyoruz. Tuz ekliyoruz ve kavurmaya başlıyoruz.

4
Yaptım

Soğanlar renk değiştirmeye başlayacak ve renkleri kahverengiye dönecek. Karabiber ekleyip 2-3 dk daha kavuruyoruz. Soğanlar kahverengi olduğunda hazır olmuş olacak.

5
Yaptım

Bu sırada közlenen biberleri fırından alıyoruz. Biberlerin bir tarafını bıçak ile kesiyoruz ve içlerini temizliyoruz. Biberleri bir kayık gibi açıyoruz ve içlerini kavrulmuş soğan ile dolduruyoruz. Üzerlerine dilerseniz doğranmış maydanoz ile süsleyebilirsiniz.

sevalimu

Tarif Değerlendirmeleri

Şu an için bu tarif için herhangi bir derğerlendirme yapılmamış, aşağıdaki formu doldurarak değerlendirme yapabilirsiniz
önceki
Domates Çorbası Tarifi
sonraki
Çay Saatinin Vazgeçilmezi : Kısır Tarifi
önceki
Domates Çorbası Tarifi
sonraki
Çay Saatinin Vazgeçilmezi : Kısır Tarifi

Yorum Yaz