Yeşil Sebze Çorbası

Sosyal ağlarda paylaş:

Veya bu linki kopyalayıp paylaşabilirsiniz

Malzemeler

6 adet Kereviz Sapı
1 adet Kabak
1 adet Havuç
1 çiçek Brokoli
1 adet Soğan
2 çorba kaşığı Zeytinyağı
2 yemek kaşığı Un
3 1/2 su bardağı Su
1 çay kaşığı Tuz
1/2 çay kaşığı Karabiber

Yeşil Sebze Çorbası

  • 40
  • Orta

Malzemeler

Kısaca

Paylaş

Sebze çorbası çok genel geçer bir isim aslında. İçine giren sebzelerin çeşidi ve oranı tamamen özneldir. Nelerden keyif alıyorsanız onu katarsınız genellikle. Ama sebzelerin lezzetlerinin uyumu da çok önemlidir. Bu tarifte biz de kendi sebzelerimizi seçtik ve gayet güzel bir tat yakaladığımız için tarifini sizler paylaşalım istedik. Oldukça yeşil olan bu sebze çorbamız bir o kadar da sağlıklı. Bu yeşil sebze çorbası detoks yapan okuyucularımızın vazgeçilmezi olacak.

Yapılış Adımları

1
Yaptım

Düdüklü tencerenin içinde 1 çorba kaşığı zeytin yağı ısıtıyoruz.

2
Yaptım

Soyduğumuz ve yemeklik doğradığımız soğanları tencerenin içine koyup yumuşayana kadar kavuruyoruz.

3
Yaptım

Çok da büyük olmamak kaydıyla rastgele doğradığımız kabağı, havucu, brokoliyi, kereviz yapraklarını ve ıspanağı tencereye koyuyor ve 1-2 dk yumuşamaları için kavuruyoruz.

4
Yaptım

Sudan yarım bardak kadar ayırıp kalanını düdüklü tencereye koyuyor ve ağzını kapatıyoruz.

5
Yaptım

Tencerenin altını açıp 5 dk kaynatıyoruz.

6
Yaptım

5 dk sonra altını yarıma alıp 6 dk kadar da içindeki buharı çıkana kadar bekliyoruz. İçindeki buharı boşaldıktan sonra ateşten alıp ağzını açıyoruz. Bir el doğrayıcısı ile iyice yumuşamış olan sebzelerimizi parçalıyoruz.

7
Yaptım

Bir küçük boy tencerede kalan zeytin yağı ile birlikte unu kavuruyoruz. Un yeterince kavrulduktan sonra kalan yarım bardak suyu azar azar katıp bir terbiye oluşturuyoruz. En son olarak tuz ve karabiberi koyup altını kapatıyoruz.Terbiyemizin kıvamını akışkan hale getirmek için çorbamızdan bir iki kaşık alıp tavaya koyup iyice karıştırıyoruz.

8
Yaptım

Hazır olan terbiyemizi düdüklü tenceredeki çorbamıza azar azar koyup hızlı hızlı karıştırıyoruz. Sıcak servis edip afiyetle içiyoruz :D

uzunsef

Tarif Değerlendirmeleri

Şu an için bu tarif için herhangi bir derğerlendirme yapılmamış, aşağıdaki formu doldurarak değerlendirme yapabilirsiniz
önceki
Zeytinyağlı Bamya Tarifi
sonraki
Balkabağı Çorbası
önceki
Zeytinyağlı Bamya Tarifi
sonraki
Balkabağı Çorbası

Yorum Yaz