Zeytinyağlı Patlıcan Yemeği

Sosyal ağlarda paylaş:

Veya bu linki kopyalayıp paylaşabilirsiniz

Malzemeler

5 adet Patlıcan
3 adet Sivri Biber
2 adet Kırmızı Biber
1 adet Soğan
1 diş Sarımsak
2 yemek kaşığı Zeytinyağı
Tuz
Karabiber

Zeytinyağlı Patlıcan Yemeği

  • 50
  • Orta

Malzemeler

Kısaca

Paylaş

Bizim evde zeytinyağlılar daha çok eşim için pişiyor, geçen gün canım çok patlıcan yemeği istedi deyince ben de iş başa düştü deyip yapmaya karar verdim. Açıkçası ilk defa denedim ve sonuç çok lezzetli oldu. Patlıcanları çiğden yemeğe atmak yerine kızartarak koydum ve patlıcanın acı tadını yok ettim.

Yapılış Adımları

1
Yaptım

Öncelikle soğanımızı soyup küçük küçük doğruyoruz ve bir tencereye bir miktar zeytinyağı ile birlikte koyarak kavurmaya başlıyoruz.

2
Yaptım

Diğer bir tarafta patlıcanlarımızı alacalı şekilde soyup büyük büyük doğruyoruz. Patlıcanları ayrı bir tavada kızgın yağda iki üç dakika kızartıyoruz.

3
Yaptım

Kavrulan soğanlarımızın üzerine biberlerimizi de doğrayıp ekliyoruz ve yaklaşık 2-3 dakika onları da soğanımız ile birlikte kavuruyoruz.

4
Yaptım

Domateslerimizin kabuğunu soyarak küçük küçük doğruyoruz.

5
Yaptım

Kavrulan soğan ve biberlerimizin bulunduğu tencereye hafif şekilde kızarttığımız patlıcanlarımızı ve domateslerimizi ve yemeğimizin tuzunu da ekleyip tenceremizin kapağını kapatıyoruz ve yemeğimizi kendi suyunda pişmeye bırakıyoruz.

6
Yaptım

Yaklaşık 10-12 dakika sonra yemeğimiz pişmeye yaklaşıyor ve bir diş sarımsağımızı da dövüp yemeğimize ekliyoruz. Sarımsağı ekledikten sonra yemeğimizi yaklaşık 5 dakika daha pişirip ocağın altını kapatıyoruz.

uzunsef

Tarif Değerlendirmeleri

Şu an için bu tarif için herhangi bir derğerlendirme yapılmamış, aşağıdaki formu doldurarak değerlendirme yapabilirsiniz
önceki
Mantar Sote Tarifi
sonraki
Zeytinyağlı Kabak Yemeği
önceki
Mantar Sote Tarifi
sonraki
Zeytinyağlı Kabak Yemeği

Yorum Yaz